čtvrtek 5. prosince 2013

Linecké cukroví

4 týdny až 3 týdny
před Vánoci
Stejně jako Vanilkové rohlíčky patří k Vánocům neodmyslitelně i Linecké cukroví a hlavně to slepované. Nepamatuji si, že by se u nás nějaký rok nedělalo.
Doma děláme jak slepované, tak polévané čokoládou. K tomuto klasickému cukroví není co dodat. Je úžasné, je to klasika a každý by ho na svém stole měl mít.

Linecké cukroví přináší štěstí , protože základem lineckého těsta je číslo SEDM. Týká se to právě ingrediencí. Dává se do něj jednou díl cukru (70g), dvakrát sedm dílů másla (140g) a třikrát sedm dílů mouky (210g). Linecké cukroví by mělo být jedno ze sedmi druhů cukroví na štědrovečerním stole. I když v dnešní době se tato tradice už moc nedodržuje, aby na stole bylo sedmero cukroví.

Ingredience:


210g 1:1 hladké:polohrubé mouky
140g másla
70g cukru
2 vejce

Postup:


1. Vše v  propracujeme v křehké těsto, které zabalíme do folie a necháme pár hodin odpočinout v ledničce. Ideálně přes noc, ale minimálně 2 hodiny.

2. Těsto vyválíme na plát a vykrajujeme libovolné tvary. Pokud chceme slepované, tak jedno vždy jeden kousek celý a jeden s dírkou. Udělejte si jich pár navíc, když se vám nějaké rozpadnou. =)

3. Pečeme na 200°C dozlatova.

Jak a čím takovéhle cukroví nazdobit?

Jeden plný a jeden kousek s dírkou k sobě slepujeme pikantní marmeládou a necháme pořádně zaschnout, než naskládáme do krabičky.

Nechcete-li jen slepované, tak můžeme kousky cukroví libovolně zdobit čokoládou a třeba použít i zmíněné vločkové zdobení.