O mně, pro vás!

 dobrotydulinka@gmail.com


,,Píšu blog, protože vařím a nikdy to nebude naopak!"

Ahoj všichni, kdo jste zavítali na mé stránky.
Kdo se skrývá za klávesnicí?

Věčný a nepoučitelný snílek, kterému doma neřeknou jinak než Dulča, Dulík a v neposlední řadě právě Dulinka. 
V květnu 2012 jsem úspěšně odmaturovala v oboru Informační technologie - Aplikace osobních počítačů. Následně jsem dva roky laškovala s vejškou, ale nějak jsme si nesedly.

Mojí první pracovní příležitost jsme vyšpekulovali společně s mými rodiči. Nastoupila jsem jako mechanik informačních a komunikačních technologií k taťkovi do servisu.

Mezitím jsme však narazila na mého milého (dnes už manžela) a mé kroky se začaly pomalu ubírat směr Teplice. To se psal říjen 2014 a po 2 měsících jsme se stěhovali do našeho prvního společného bytu. Nejsem dojížděcí typ a to každodenní vstávání zbytečně brzo mě dost štvalo. V bytě v samém srdci Teplic jsme vydrželi přesně 4 měsíce a to ještě poslední měsíc byl ve znamení vyběhávání úvěru.
Úvěr nám klapnul, peníze přišly, odstěhovali jsme se do vlastního bytu na vesnici a necelý týden před odstěhovaním jsem dostala práci v Teplicích. Duben 2015 byl pro mě opravdu skvělým měsícem.

Do práce jsem nastoupila v květnu 2015 jako servisní technik a od ledna 2016 jsem postoupila na zástupce team leadera. (tyhle úpravy jednou za rok mě baví =) ) Od března 2016 jsem byla už samotný Team leader a od listopadu 2016 dokonce jako Team leader pro linky dvě.

Těm, kteří můj blog sledují už déle jistě neuniklo, že najednou články píše nějaká Laštovková a ne Balcarová. 

13. května 2016 v pátek ve 13:13 jsme si s mým milovaným řekli ANO přímo v samém srdci skal. Stala jsem se tak ve 22ti letech paní a nějak si na to stále nemohu zvyknout.

A aby ten rok 2017 nebyl nuda, tak jsem se v únoru byli podívat na domeček na horách, běhání ohledně hypotéky bylo náročné, ale! 13. srpna 2017 jsme se stěhovali do našeho domečku, kde dávají lišky dobrou noc.

Oblíbená kuchyně?


Česká poctivá kuchyně a Asijská (konkrétně vše zavánějící Indií). O těchto kuchyních mohu říci, že je vaříme doma nejčastěji. Na 3. místo by se u nás asi zařadilo Mexiko. Samozřejmě jsme žrouti a každé dobré jídlo je u nás vítáno. U mého manžela konkrétně cokoliv, co obsahuje maso.


Jak to všechno začalo?


Občasné pečení, včetně kuchařských pokusů, mne provázelo už několik let. Čím déle jsem tyto dvě věci prováděla, tím více jsem se na nich stávala závislá.
Oficiálně mohu svou PEČÍCÍ ZÁVISLOST datovat od ledna 2012, kdy jsem začala i s dorty, co jako dorty vypadají. Hlavně v tom celkovém předmaturitním shonu a zařizování, byl vždy úžasný relax se zabrat do pečení a nevnímat svět okolo.
I když jsem se vždy snažila mít vše perfektní a nezkazit to, tak klidně i záhadná chybička se vloudila a staré pravidlo, že "Chybami se člověk učí", je prostě neoblomné.


Jsem tu hlavně i pro kuchtíky začátečníky. Protože nikdy nezapomenu na jednoho kluka, který nemohl na internetu najít co znamená "utřít máslo s cukrem". Proto všechny pojmy, co by mohl úplný lajk nepochopit, mám sepsané v sekci Základy a v receptu je na ně vždy odkaz. Dále pracuji na sekci Jak, tak! kde se například dozvíte: Jak utřít máslo s cukrem. 

Vize blogu?


Snažím se stále zdokonalovat obsah i design blogu a dělat ho pro čtenáře zajímavější. Málokdy u mě najdete super načančané fotky, protože na to prozatím nemám vybavení. Fotím za pochodu a u stolu už mi netrpělivě přešlapuje manžel. A opravdu nebudu hledat tu nejlepší jahodu v celém košíku.


A dál? To uvidíme...


Přeji Vám příjemný čas strávený na mých stránkách a snad Vám budou k užitku.


                                                                                                        Vaše Dulča