neděle 3. srpna 2014

2. líná neděle + TAG O mně a jídle


Je tu druhá líná neděle a já jsem dnes opravdu líná, i když právě zase na výletě. Minulý týden byl celkem takový celkem hektický a tento týden to bude ještě horší, tak se snažím čerpat alespoň nějakou tu energii. Dnešní TAG už se přeci jen bude blížit tomu, čemu se tady na blogu věnuju nejvíc a to je téma jídlo.

1. Co nejraději snídáš?
Tak mou snídaní číslo jedna jsou sypané müsli s Mini Bebe s jogurtem a čerstvým ovocem (nejlépe maliny), k tomu nesmí chybět má kombinace kafe a bylinkový čaj. Müsli si buď míchám nebo kupuji to kilové oříškové balení v Lidlu, kam si ještě přimíchám třeba rozinky. Já jsem dřív hodně jedla různé zapékané müsli s mlékem, ale poslední rok jsou na mě všechny ty zapejkaný müsli moc sladký.

2. Kolikrát denně jíš?
Většinou tak 5x - 6x. Teď, když mám prázdniny, tak se to jídlo přeci jen lépe hlídá, než když je člověk ve škole či v práci. Moc dobře vím, jak to pak dopadá, když vynechávám, to sežeru na co přijdu. Ale nějak to nepočítám.

3. Nejoblíbenější jídlo?


Bramborová kaše s čímkoliv. Jak já miluju bramborovou kaši a stále se chystám na tu nejpoctivější ze všech, to bude spotřebovaného másla. =)

4. Nejméně oblíbené jídlo?
Brokolice a boršč. K těmto jídlům mám prostě odpor odmalička.

5. Jakou kuchyni máš nejraději?
Miluju českou kuchyni je to klasika. Hodně si pak potrpím na italské a indické. Indická kuchyně mě učarovala tím, jak si hraje s mými smysly. Jakmile cítím indickou kuchyni, tak okamžitě slintám.

6. Nejoblíbenější zelenina?


Cuketa. Jednoznačně cuketa. Cuketu bych mohla jíst na všechny způsoby, to se mi u mnohé zeleniny nestává.

7. Co nejraději běžně piješ?


Vodu. Jsem takovej vodouch, ale nepotrpím si na ochucené vody. Nejvíc mám ráda vodu z vodovodu, protože ji máme dobrou. Ten, kdo tvrdí, že voda nemá chuť, tak ji asi nikdy pořádně nepil. Přes léto si většinou napouštím do džbánku, kam vymačkám citron a nakrájím plátky salátové okurky.

8. Kdyby sis ze stojanu měla vybrat jednu sladkost (kromě čokolády), která by to byla?
Co se tyčinek týče, tak Coco tyčinku od společnosti Carla. Bohužel to není nejběžnější zboží. Je velká jako Margotka a chutná jako Bounty nebo KOKO. 

9. Nejoblíbenější čokoláda?
Hořká s chili, solí, karamelem, peprmintem. Mléčná křupinková z Lidlu (Něco jako bývalo Křupíno). A pak prostě všechny, pokud nejsou plněné, z plněných mám ráda jen Oreo (Milka), Jahodovou (Milka) a Pistáciovou (Orion). Pokud si mám vybrat jednu obyčejnou mléčnou čokoládu, tak by to byla Milka.

10. Jakou sladkost nemáš ráda?
HA HA HA. No i když nesnáším takové ty falešné figurky - kakaové pochoutky. To vážně nepozřu.

11. Co chroustáš u televize?
U televize moc nechroustám.

12. Jaký alkohol máš nejraději?

Naše Žernosecké vinice.

Jednoznačně víno, ještě aby ne, když jsem jím byla pomalu odkojena. :D Byl by hřích bydlet ve vinařské vesnici a nepít víno. Když si jdu koupit pivo, tak jedině Baronku <3. Z tvrdého alkoholu mám nejraději rumolu a gin s tonicem . No a dále takové ty holčičárny jako Frisco a různé Cidery (hruška, borůvka). Když je v ruce volant, tak výborný je ochucený Birell.

13. Názor na fastfoody a polotovary?


Vůbec je neodsuzuji, ale umím si vybírat. Třeba absolutně ujíždím na bagetérkách a v MC mě nikdo neviděl už půl roku. Občas si dám KFC, ale už mám také problém si vybrat. Z těch profláklých mám nejraději Bageterii Boulevard a od doby, co ji otevřeli v Ústí, tak mám hned lepší náladu. V Ústí musím ještě vyzvednout Bageterii U Ondry, dělá výborné bagety a levné. 
A s polotovary se to má asi tak, že polívky z pytliku používám ze všech polotovarů nejvíc. Občas nějakej ten guláš i třeba bramborovou kaši (ale jen málokteré). No vlastně polotovarem, který nejvíce používáme je puding, i když to si ani většina lidí neumí jinak představit.

14. Při nákupech potravin kvalita vs. kvantita?


Jak u kterého zboží a jak jsou zrovna peníze. Třeba nevěřím BIO zelenině v obchoďáku, to si raději zase vezmu svůj BIO pytel . U některého zboží zase neznamená, že když je dražší, tak je lepší. U čeho si připlatím, tak jsou uzeniny - u těch si kontroluji podíl masa a většinou šunky a klobásy nekupujeme pod 90% masa. Mám strašně ráda, toho pána s párkem v puse, který vypadá trochu úchylně a jejich "nové" obaly uzenin, kde nemusíte složitě hledat malým písmem psaný podíl masa, ale chlubí se jím vpředu. Milují hovězí v pepři.

15. Dokázala by si žít bez masa?
NE!
---------------------------------------------------------------------------------------------
Bonusové vzpomínání na dětství

Na jaké sladkosti vzpomínáš z dětství?


Čokoládové hvězdičky od Orionu

Slané preclíky v čokoládě od Nestlé 
- které se na trhu ohřály jen chvilku a vůbec nechápu proč, s kýmkoliv o nich mluvím, tak je chtějí zpátky. Teď si je člověk musí dělat doma.


Colorka 
- úžasně barvící vodovej nanuk za 7 Kč, nejšťastnější jsme byli za modrou a nebo bonus černá

Lízátko noha s praskacím práškem


Kulaté žvejkačky 
- které chutnaly jen chvilku


Žvejdy s tetovačkou

Lipo korále a čočky

Taková ta dlooouhá rolovací žvejka v tom "puku" z reklamy s Jágrem, vždy jsem si to nervala do pusy všechnoAntiperle 
- nedávno jsem po nich sáhla, ale 15Kč?!

Kinder vajíčko 
- ta jsem vždy těžkala a myslela si, že v tom těžším je ta správná hračka
A co ve vás nejvíce evokuje dětství?