pondělí 27. února 2017

Smažené kuřecí paličky alá KFCPřiznávám, že jsem příznivcem smaženého, proklatě dobrého kuřete. Když už fast food, tak ať je to maso. Jako asi každý, i já jsem zkoušela se přiblížit té chuti kuřete z KFC. Při brouzdání strejdou Googlem na vás vyskočí TEN PRAVÝ RECEPT, ORIGINÁLNÍ a ve výsledku je to obalen v lupínkách.
Originální a pravý recept nebudeme mít asi nikdo, ale přípravy na ten způsob si udělat můžeme. Při tvoření tohoto receptu my vlastně o nějaké přiblížení se receptu nešlo. To vše vzešlo až při psaní receptu a "marketingové" strategie na lepší vyhledání mého receptu. (V novinách také upoutá hlavně nadpis.)
V tuto chvíli to u nás vypadá tak, že já sedím u notebooku, manžel krájí slaboučké hranolky (ty maj upřímně lepší v MC). Sepisuji pro vás tento recept a v troubě se zatím pečou 4 paličky na které nevyšla ochucená mouka. Na tácku odpočívají předobalené paličky a jakmile dám péct hranolky, začnu smažit kuřátko.

Co myslíte, chutná jako KFC?
Ať už je to tak nebo tak, hlavní je, že nám chutnalo a možná si v tom to KFC i trochu najdu. Pustíme se tedy do čarování s kořením, nakládání, smažení a následné slasti z křehké paličky.

Ingredience:

10 kuřecích paliček

Marináda:

2 hrnky podmáslí
2lž pepře
2lž soli
2lž uzené papriky
1lž sušeného oregána
1lž sušeného česneku

Na obalení:

2 hrnky mouky
1lž soli
1lž uzené papriky
2 lž chilli
(lze vynechat a dát 1 lž pepře)

Postup:


Paličky potřebují trochu času, takže opět tu máme den 1. a den 2.

Den první

1. V misce smícháme podmáslí a všechno koření, které je sepsané u marinády, 

2. Přidáme kuřecí paličky a dáme alespoň přes noc spinkat do lednice.

Den druhý

1. V míse smícháme mouku s kořením a vyndáme z lednice paličky.

2. Naložené paličky vždy necháme chvilku okapat a obalujeme v mouce.

3. Ochucenou mouku na paličku důkladně přimáčkneme a dáme si záležet, aby se uchytila všude.

4. Paličky smažíme ve vysoké vrstvě oleje dozlatova.

A máme hotovo, hlavně ať máte paličky propečen, trvá to cca 10 - 15 minut. Podáváme s hranolkami, smaženými či pečenými. Zda se vám nechce crcat ještě s hranolkama, tak stačí i nějaké to pečivo.